5 معجزه جوان‌سازی با هایفوتراپی

  • خانه
  • -
  • کلینیک
  • -
  • 5 معجزه جوان‌سازی با هایفوتراپی
 5 معجزه جوان‌سازی با هایفوتراپی

 

جوان‌سازی با هایفوتراپی

انسان از دیرباز به دنبال کشف اکسیر جوانی برای جوان ماندن بوده است. انسان ذاتاً دوران پیری را دوست ندارد. یکی از این دلایل ممکن است افزایش بیماری و ناتوانی باشد. اما یکی از دلایل مهم آن مخصوصاً در خانم‌ها افزایش چین‌وچروک صورتشان است.

راه‌های زیادی برای جوان‌سازی پوست وجود دارد که یکی از آن روش‌ها هایفوتراپی است. در این مقاله به موضوع 5 معجزه جوان‌سازی با هایفوتراپی می‌پردازیم.

جوان‌سازی با هایفوتراپی

جوان ماندن و تعویق در پیر شدن پوست راه‌حل‌هایی هم دارد. به‌عنوان نمونه مصرف میوه و سبزیجات تازه، استفاده ویتامین‌ها و مکمل‌های حاوی زینک و ویتامین ب، محافظت از پوست در برابر نور خورشید، آلودگی هوا و… می‌تواند به جوان ماندن پوست کمک زیادی کند.

همچنین استفاده از انواع آب‌رسان، کرم‌های ویتامینه و آنتی ایجینگ می‌توان در جلوگیری از روند پیری مؤثر باشد؛ اما تمام این روش‌ها فقط می‌توانند روند پیری را به تعویق بیندازند و هیچ تأثیری برای درمان چین‌وچروک ندارد.

هایفوتراپی پیش‌ازاین تنها برای درمان سرطان استفاده می‌شد اما از سال 2008 برای عمل‌های زیبایی هم مورداستفاده قرار گرفت. این روش برای بهبود وضعیت چین‌وچروک روی گردن، صورت، لیفت گونه‌ها، ابروها و پلک ها، بهبود وضعیت خطوط چانه، لیفت گردن و بخش زیرین آن، اصلاح طرح لبخند و…استفاده می‌شود.

هایفوتراپی چیست؟

بهترین مرکز هایفوتراپی در تهران

هایفو یا HIFU از واژگان انگلیسی High-Intensity Focused Ultrasound گرفته شده است. معنای هایفو امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا است؛ اما چرا باید از هایفوتراپی استفاده کنیم. در ادامه با مزایای جوان‌سازی با هایفوتراپی آشنا می‌شویم.

  • جوان‌سازی با هایفوتراپی روش جدیدی است که بدون درد است. این روش برای کسانی که به درد حساس هستند یا پوست حساسی دارند توصیه می‌شود. این روش چون روشی غیرتهاجمی است آسیبی به پوست شما نمی‌رساند و می‌توانید با خیال راحت هایفوتراپی کنید. دلیل غیرتهاجمی بودن این روش آن است که برشی روی پوست ایجاد نمی‌شود و به تزریق و ایجاد برش روی پوست نیازی نیست.

این روش به بیهوشی هم نیازی ندارد. در این روش ماده مصنوعی وارد بدن نمی‌شود و عضلات هم فلج نمی‌شوند. این‌ها همه باعث می‌شود استرس فرد برای درمان روش جوان‌سازی با هایفوتراپی به‌مراتب کمتر از سایر اعمال جراحی نظیر لیفتینگ باشد.

  • برای هایفوتراپی از امواج فراصوت استفاده می‌شود. این امواج رشته‌های کلاژن را تحریک می‌کنند. هنگامی که کلاژن پوست ما کم می‌شود؛ پوست سفتی خود را از دست می‌دهد و چین‌وچروک ایجاد می‌شود. وظیفه‌ی کلاژن استحکام بافت‌های بدن ازجمله پوست است. استفاده از این امواج خطری برای پوست شما ندارد.
  • مشاهده اثرات آن پس از چند ماه، در این روش بدون قرار گرفتن در معرض خطرات دیگر جراحی‌های زیبایی، اثرات آن پس از چند ماه به‌خوبی قابل‌مشاهده است. بعلاوه نتیجه یک تا دو سال ماندگاری دارد و نیازی نیست ماهی یکبار برای تزریق مواد مصنوعی به کلینیک مراجعه کنید.
  • این روش بدون خونریزی و پانسمان انجام می‌شود. در این روش فرد می‌تواند طی یک تا سه جلسه به نتیجه دلخواه خود بگذارد.
  • زمان و هزینه کمتر، بله! هایفوتراپی هم در وقت و هم در هزینه شما صرفه‌جویی می‌کند؛ زیرا هایفوتراپی به جلسات کمی نیاز دارد. مدت‌زمان هر جلسه هم حداکثر 30 تا 90 دقیقه است. از طرفی هایفوتراپی نسبت به دیگر اعمال جراحی زیبایی هزینه کمتری دارد. دلیل دیگر صرفه‌جویی در وقت و هزینه، این است که هایفوتراپی یک تا دو سال دوام دارد و نیازی نیست که شما در مسیر مطب و خانه مدام در رفت‌وآمد باشید.

از طرفی جوان‌سازی با هایفوتراپی احتیاجی به دوران نقاهت و ریکاوری ندارد و شما خیلی سریع می‌توانید به زندگی و محل کار خود برگردید. هم‌چنین می‌تواند باعث افزایش ماندگاری نتایج جراحی‌های زیبایی روی پوست صورت و گردن شود. با هایفوتراپی پس از درمان به استفاده از دارو و پماد و…نیازی ندارید و می‌توانید همان مراقبت‌های قبلی را انجام دهید.

قبل از هایفوتراپی چه کنیم؟

کار خاصی لازم نیست انجام دهید. هایفوتراپی عمل دردناکی نیست که بخواهید از قبل کار خاصی انجام دهید. عده‌ای ممکن است حین انجام عمل کمی احساس گزگز روی پوست خود داشته باشند که کاملاً طبیعی است و هیچ دردی ندارد.

حتی عده‌ای اذعان می‌کنند که حین انجام هایفوتراپی هیچ‌چیزی احساس نکرده‌اند. اگر استرس دارید یا فکر می‌کنید پوستتان خیلی حساس است قبل از عمل یک مسکن ساده با تشخیص پزشک مصرف کنید.

لازم است قبل از انجام هرگونه عمل جراحی ابتدا با پزشک متخصص مشورت کنید. هایفوتراپی ممکن است برای برخی افراد مناسب و برای برخی دیگر نامناسب باشد. هایفوتراپی با توجه به روش درمانی آن بیشتر مناسب کسانی است که در سنین جوان‌تری به سر می‌برند و می‌خواهند روند پیری بیش‌ازحد را به تأخیر بیندازند. برای کسانی که پوست صورتشان پیری خفیفی دارد هم مناسب است.افراد از 25 تا حدود 65 سال می‌توانند در زمره کسانی باشند که هایفوتراپی برای آن‌ها مناسب است.

اگر فرد به هر دلیلی در این بازه سنی پوستش بیش‌ازحد دچار آسیب باشد به‌ناچار باید از جلسات بیشتری برای درمان استفاده کند.

افراد بالای 65 یا 70 سال که پوستشان به‌شدت پیر و افتاده شده است باید از دیگر اعمال جراحی استفاده کنند.

اگر دندان ایمپلنت در دهان دارید هم نمی‌توانید هایفوتراپی کنید. داشتن انواع زخم، عفونت و…هم مانع انجام هایفوتراپی می‌شود.

اما همه‌ی این موارد، چیزی نیست که خودتان بتوانید تشخیص دهید. شما به جلسات مشاوره جهت تشخیص دکتر برای انجام هایفوتراپی نیاز دارید.

عوارض و میزان تأثیرگذاری هایفوتراپی

هایفوتراپی ممکن است کمی قرمزی در ناحیه انجام‌گرفته به وجود آورد؛ اما میزان تأثیرگذاری آن به‌سرعت و حداکثر پس از سه ماه قابل‌مشاهده است. با توجه به اینکه عمل جوان‌سازی با هایفوتراپی کلاژن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد، با شروع مجدد پیری پوست، پوست به حالت قبلی خودش بازمی‌گردد. با توجه به غیرتهاجمی بودن این روش، معمولاً توصیه می‌شود که از هایفوتراپی استفاده شود نه روش تهاجمی مانند لیفتینگ.

تا زمانی که پوست شما هنوز خیلی پیر نشده است، نیاز به اعمال جراحی سنگین ندارید. حتی اگر بخواهید سالی یک‌بار هایفو انجام دهید و هرسال این عمل را تکرار کنید به‌مراتب بهتر از لیفتینگ است. شاید لیفتینگ یک‌بار برای 12 سال باشد، اما خطرات جراحی و بیهوشی گاه بسیار جبران‌ناپذیر است.

 

بهترین مرکز هایفوتراپی در تهران

 

بهترین مرکز هایفوتراپی در تهران

گرچه جوان‌سازی هایفوتراپی روش درمانی ساده و بی‌دردسری است اما لازم است توسط متخصص مجرب صورت گیرد. هرچقدر پزشک شما باتجربه‌تر و با تخصص بیشتری در این زمینه باشد عوارض کمتر و تأثیر هایفو بیشتر می‌شود.

با توجه به اینکه کسی که سال اول هایفوتراپی می‌کند نیاز دارد سال دوم البته با زمان کمتری، مثلاً یک یا دو جلسه برای حفظ نتایج مراجعه کند. پس بهتر است از همان ابتدای کار پزشک و کلینیکی انتخاب کنید که به‌راحتی در کمترین زمان و با صرف هزینه مناسب این کار را برایتان انجام دهد.جایی که هیچ نگرانی بابت انتقال انواع بیماری‌ها نظیر کرونا و…نداشته باشید.

کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی ملورین با همکاری جمعی از مجرب‌ترین پزشکان و کارشناسان زیبایی مفتخر به ارائه بهترین و کامل‌ترین خدمات زیبایی به شما هست. هم‌اکنون برای گرفتن وقت ملاقات به صفحه مربوط مراجعه نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ دو = 7

برای دریافت آخرین تخفیف ها ایمیل خود را وارد کنید

ما در کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی ملورین با همکاری جمعی از مجرب ترین پزشکان و کارشناسان زیبایی مفتخر به ارائه بهترین و کامل ترین خدمات زیبایی به شما هستیم .
در ملورین گرد هم آمده ایم تا به جستجوی شما برای پیدا کردن خدماتی مطمئن پایان دهیم.

کلینیک زیبایی ملورین

آرشیتاوب

تمام حقوق متعلق به کلینیک ملورین می باشد | طراحی سایت و سئو سایت توسط آرشیتاوب